Vēsture

Galvenie notikumi Bayer grupas vēsturē

1863.: Frīdrihs Baijers (Friedrich Bayer) un Johans Frīdrihs Veskots (Johann Friedrich Weskott) nodibina krāsvielu rūpnīcu Barmenā (Barmen). Pēc 18 gadiem tā tiek pārveidota par akciju sabiedrību „Farbenfabriken vorm Friedr. Bayer & Co”.

1884.: Ķīmiķis Karls Duisbergs (Carl Duisberg) uzsāk savu karjeru Bayer. Viņa vadībā Bayer zinātniekiem vajadzētu izdarīt vēl nepieredzētus atklājumus.

1888.: Tiek izveidota farmācijas nodaļa.

1899.: Aspirin® tiek reģistrēta kā preču zīme un kļūst par pasaulē iecienītāko sāpes remdinošo līdzekli.

1912.: Uzņēmuma galvenais birojs pārceļas uz Leverkūzenu (Leverkusen).

1939.: Bayer pētniekam Gerhardam Domagkam (Gerhard Domagk) tiek piešķirta Nobela prēmija medicīnā par sulfonamīdu (Prontosil) antibakteriālās ietekmes atklāšanu.

1972.: Uzņēmuma nosaukums tiek nomainīts uz Bayer AG.

1988.: Bayer kļūst par pirmo Vācijas rūpniecības uzņēmumu, kas kotēts Tokijas biržā.

1999.: Bayer atzīmē Aspirin® 100. gadadienu, profesionāliem klinšu kāpējiem, ietinot iepriekšējo Bayer galvenā biroja augstceltni Leverkūzenā, pārvēršot to par pasaulē lielāko Aspirin® iepakojumu, kā arī nopelnot uzņēmumam trīs ierakstus Ginesa rekordu grāmatā.

2000.: Daudzatomu spirta uzņēmuma Lyondell Chemical Company iegādes rezultātā Bayer kļūst par pasaulē lielāko poliuretānu izejvielu ražotāju.

2001.: Bayer iegādājas Aventis CropScience, tādējādi kļūstot par pasaules līderi augu aizsardzībā.

2001.: Decembrī Bayer vadība paziņo par saviem plāniem izveidot neatkarīgi darbojošās filiāles pārvaldības kontrolakciju uzņēmuma ietvaros. Šis ir Bayer CropScience, Bayer HealthCare, Bayer Chemicals un Bayer MaterialScience aizsākums.

2002.: Bayer akcijas pirmo reizi tiek kotētas Ņujorkas biržā.

2003.: PVO iekļauj acetilsalicilskābi, Aspirin® galveno sastāvdaļu, savā „Nozīmīgāko medikamentu sarakstā”.

2003.: Bayer erektilās disfunkcijas medikaments (Vardenafile) tiek reģistrēts Eiropā. Mūsdienās tas ir reģistrēts vairāk nekā 80 pasaules valstīs.

2004.: Bayer kļūst par pirmo Apvienoto Nāciju Vides programmas (UNEP – United Nations Environment Programme) privātā sektora partneri jaunatnes un vides jomā.

2005.: Bayer ir viens no pasaules trīs lielākajiem bezrecepšu medikamentu piegādātājiem pēc Roche bezrecepšu medikamentu uzņēmējdarbības iegādes.

2005.: Lanxess AG atdalās no Bayer koncerna. Lanxess turpina Bayer ķīmijas komercdarbību Bayer Chemicals un polimēru uzņēmējdarbības daļās.

2005.: Decembrī ASV Pārtikas un medikamentu administrācija apstiprina sorafenibu, aktīvo sastāvdaļu, kuru kopīgi izstrādāja Bayer HealthCare un Onyx Pharmaceuticals Inc., nieru šūnu karcinomas ārstēšanai.

2006.: Bayer iepazīstina ar Koncerna jaunievedumu iniciatīvu „Trīskāršo-i: iedvesma, idejas un jaunievedumi”, kas aicina visus darbiniekus pasaulē piedalīties jaunu produktu, attīstības un uzņēmējdarbības ideju meklēšanā.

2007.: Bayer pabeidz Schering AG iegādi un kļūst par vienu no vadošajiem dalībniekiem specializēto farmācijas preču tirgū.

2008.: Vācijas nozaru federācija (BDI) piešķir Bayer 2008. gada Vides balvu „Videi draudzīgo tehnoloģiju” kategorijā.

2009.: Bayer CropScience pabeidz privātā ASV biotehnoloģiju uzņēmuma Athenix Corp. iegādi.

2009.: Bayer komanda iegūst Vācijas nākotnes godalgu par jauna antikoagulanta Rivaroxaban izstrādi.

2010.: Piecdesmit gadu ilga veiksmīga ģimenes plānošana ar Pill: šis novatoriskais kontracepcijas līdzeklis pirmo reizi saņēma likumdošanas apstiprinājumu 1960. gadā. Līdz pat šai dienai Bayer ir pasaules tirgus līderis hormonālās kontracepcijas jomā.

Šeit var iepazīties ar plašāku Bayer vēstures izklāstu.