Pamatinformācija par uzņēmumu

Nosaukumi | Skaitļi | Fakti

Bayer ir dzīvības zinātņu uzņēmums ar vairāk nekā 150 gadu pieredzi, un tā galvenās darbības jomas ir saistītas ar veselības aprūpi un lauksaimniecību. Mēs izstrādājam inovatīvus produktus, kas palīdz pārvarēt mūsdienu pasaules lielākos izaicinājumus.

Pieaugošais pasaules iedzīvotāju skaits un vidējā vecuma palielināšanās rada nepieciešamību pēc labākas medicīniskās aprūpes un spējas nodrošināt pasauli ar atbilstošu pārtikas daudzumu. Bayer uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti, aizsargājot viņus pret slimībām, mazinot to ietekmi un nodrošinot ārstēšanu. Papildus tam mēs palīdzam pietiekamā apjomā nodrošināt augstas kvalitātes pārtikas, pārtikas piedevu un augu izcelsmes izejvielas.

Bayer pētnieciskās aktivitātes ir balstītas uz padziļinātām zināšanām par bioķīmiskajiem procesiem, kas norisinās dzīvos organismos. Šīs zināšanas mums palīdz izstrādāt jaunas molekulas, kuru izmantošana inovatīvos produktos un risinājumos uzlabo cilvēku, dzīvnieku un augu veselību.

Bayer mērķis ir sasniegt un saglabāt vadošās pozīcijas mūsu svarīgākajās nozarēs, tādējādi radot vērtību mūsu klientiem, darbiniekiem un sabiedrībai.

Mūsu darbība balstās uz ilgtspējīgas attīstības principiem, ievērojot korporatīvo sociālo un ētisko atbildību, tajā pašā laikā ņemot vērā arī visu iesaistīto sabiedrības pušu intereses. Darbiniekiem, kuri rada inovatīvus risinājumus, Bayer tiek nodrošinātas lieliskas pašrealizācijas un karjeras iespējas.

Fokuss uz dzīvības zinātnēm

Ekonomiski un juridiski no Bayer atdalot MaterialScience struktūrvienību, kas tagad darbojas kā atsevišķs uzņēmums ar nosaukumu Covestro, Bayer turpina attīstīties tikai kā dzīvības zinātņu uzņēmums. Tas atspoguļojas arī Bayer korporatīvās struktūras izmaiņās - no 2016. gada 1. janvāra uzņēmums darbojas trīs virzienos: recepšu zāles (Pharmaceuticals), bezrecepšu zāles un ķermeņa kopšanas līdzekļi (Consumer Health) un augu aizsardzība (Crop Science). Kā atsevišķs darbības segments ir izdalīta dzīvnieku veselības joma (Animal Health), kas funkcionāli ir pakļauta Crop Science nodaļai.

Organizācijas struktūra

 

Uzņēmuma struktūrvienības un to atbildība

Pharmaceuticals nodaļa nodarbojas ar recepšu zāļu izstrādi, galvenokārt kardioloģijā un ginekoloģijā, kā arī īpašiem terapijas līdzekļiem onkoloģijas, hematoloģijas un oftalmoloģijas jomās. Šeit ietilpst arī radioloģijas segments, kas nodarbojas ar diagnostiskās attēlveidošanas aprīkojuma, kā arī tam nepieciešamo kontrastvielu tirdzniecību.

Consumer Health nodaļa galvenokārt nodarbojas ar bezrecepšu zāļu un ķermeņa kopšanas līdzekļu ražošanu un tirdzniecību. Šo produktu klāsts ietver dažādus izstrādājumus dermatoloģijas, uztura bagātinātāju, pretsāpju, kuņģa-zarnu trakta, alerģiju, saaukstēšanās un gripas, pēdu aprūpes, saules aizsardzības un kardiovaskulārā riska profilakses kategorijās, to starpā ir arī visā pasaulē zināmi zīmoli, piemēram, Claritin™, Aspirin™, Aleve™, Bepanthen™/Bepanthol™ un Canesten™. 

Crop Science nodaļa nodarbojas ar augu aizsardzības un nelauksaimniecības kaitēkļu apkarošanas līdzekļu izstrādi. Tās rīcībā ir plašs piedāvājums ar augstvērtīgām sēklām, kā arī inovatīviem ķīmiskajiem un bioloģiskajiem kaitēkļu apkarošanas risinājumiem un saistītiem servisa pakalpojumiem modernai un ilgtspējīgai industriālajai lauksaimniecībai, kā arī produkti kaitēkļu apkarošanai dzīvojamo māju, piemājas dārziņu un mežkopības segmentos

Izstrādājumus, kas paredzēti mājdzīvnieku un mājlopu aprūpei, nodrošina dzīvnieku veselības nodaļa Animal Health, kas Bayer organizācijas struktūrā iekļaujas Crop Science sastāvā.

Servisa funkcijas

Bayer struktūrvienības Corporate Functions un Bayer Business Services darbojas kā grupas mēroga kompetences centri, nodrošinot uzņēmuma atbalsta procesus.

Covestro (iepriekš Bayer Material Science) ir vadošais augsto tehnoloģiju polimēru materiālu piegādātājs, kas izstrādā inovatīvus produktu risinājumus plašam ikdienas lietojumu klāstam.

Korporatīvā pārvaldība

Bayer piekopj dubultās pārvaldības sistēmu, kas sastāv no sekojošām daļām:

Produkti

Ar mūsu izstrādājumiem cenšamies rast risinājumus virknei mūsdienu lielāko izaicinājumu. Strauji augošajai un novecojošajai pasaules iedzīvotāju populācijai ir nepieciešama uzlabota medicīniskā aprūpe un atbilstoša pārtikas piegāde. Bayer uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti, sniedzot iespēju profilaktiski novērst, mazināt un ārstēt slimības. Mēs palīdzam nodrošināt uzticamu augstas kvalitātes pārtikas, dzīvnieku barības un no augiem izgatavotu jēlmateriālu pieejamību.
Pieprasītākie Bayer produkti:

  • recpšu zāļu jomā: Xarelto™, Kogenate™, Betaferon™/Betaseron™, hormonālās spirāles, Nexavar™;
  • lauksaimniecības jomā: Confidor™/Gaucho™, Nativo™ zāļu saime, Nunhems™, Basta™/Liberty™, Prosaro™.

Atrašanās vietas

Bayer grupu veido aptuveni 241 konsolidēti uzņēmums** 79 valstīs visā pasaulē. Globālā mītne atrodas Leverkūzenā, Vācijā.
** Pilnībā konsolidēti apakšuzņēmumi (dati uz 2017. gada 27. oktobri)

Darbaspēks

2017. gada 31. decembrī Bayer Group visā pasaulē nodarbināja 99 820 cilvēkus.

 

Bayer akcijas

  • Iekļautas gandrīz visos lielākajos akciju indeksos
  • Tirgo visās Vācijas akciju tirdzniecības vietās
  • Dividendes par akciju: 2,80 EUR (2017)