22.12.2016

Bayer un Versant Ventures apvieno spēkus, lai izveidotu cilmes šūnu terapijas uzņēmumu BlueRock Therapeutics ar 225 miljonu ASV dolāru finansējumu

BlueRock Therapeutics mērķis ir atklāt ārstēšanas iespējas, pamatojoties uz jaunākajām cilmes šūnu tehnoloģijām. BlueRock Therapeutics vīzija ir ārstēt slimības, kam raksturīga ievērojama šūnu zaudēšana un samazināts šūnu pašatjaunošanās potenciāls. Sākotnējais uzsvars tiks likts uz kardiovaskulārām un neiroloģiskām saslimšanām.

Bayer AG un Versant Ventures paziņo par jaunās paaudzes reģeneratīvās medicīnas uzņēmuma BlueRock Therapeutics izveidi, kas plāno izstrādāt savā kategorijā labākās inducēto pluripotento cilmes šūnu (iPSC) terapijas, lai ārstētu dašādas saslimšanas. BlueRock Therapeutics vadīs pasaules klases darba grupa, stratēģiski sadarbojoties ar nozares akadēmiskajām institūcijām.

Lai veicinātu BlueRock Therapeutics attīstību, Bayer un Versant ieguldīs uzņēmumā 225 miljonus ASV dolāru, kas ir viena no lielākajām A sērijas investīcijām biotehnoloģiju kompānijās. Plānots, ka šis finansējums nodrošinās BlueRock Therapeutics darbību vismaz četru gadu garumā un ļaus uzņēmumam ieviest klīnikās vairākas programmas, sākotnēji koncentrējoties uz kardiovaskulārajām slimībām un neirodeģeneratīvajiem traucējumiem.

“Šūnu terapija ir Bayer stratēģija. Mēs esam izveidojuši šo uzņēmumu, lai attīstītu transformatīvās un dziednieciskās terapijas pacientiem, pamatojoties uz cilmes šūnu tehnoloģijām,” teica Kemals Maliks (Kemal Malik), Bayer AG valdes loceklis un atbildīgais par inovāciju jomu. “Mēs sadarbojamies ar Versant Ventures, lai izveidotu šajā jomā vadošo uzņēmumu, nodrošinot BlueRock Therapeutics ekskluzīvu piekļuvi šīm jaunatklātajām tehnoloģijām.”

BlueRock Therapeutics ir stratēģisks kopuzņēmums ar plašām akadēmiskām zināšanām un nozares partneriem ASV, Kanādā un Japānā.

Viena no BlueRock Therapeutics sākotnējām programmām ir sirds muskuļa reģenerācija pacientiem, kam ir bijusi sirdslēkme (miokarda infarkts, MI) vai kuri cieš no hroniskas sirds mazspējas, kas ir galvenie saslimstības un nāves cēloņi pasaulē. MI var izraisīt nopietnas sekundāras saslimšanas, piemēram, sirdsdarbības traucējumus vai aritmiju. Programma tiek īstenota sadarbībā ar Toronto bāzēto McEwen Centre for Regenerative Medicine un University Health Network (UHN), tostarp Dr. Gordonu Kelleru (Gordon Keller), kurš ir pasaules līderis cilmes šūnu bioloģijas jomā un BlueRock Therapeutics zinātniskais līdzdibinātājs, kā arī Dr. Maiklu A. Laflammi (Michael A. Laflamme), kas ir šūnu terapijas ieviesējs un BlueRock Therapeutics pētnieks. Programmas mērķis ir atjaunot traumētas sirds elektrisko un kontraktilo funkciju, izmantojot remuskularizāciju ar kardiomiocītiem, kas atvasināti no pluripotentajām cilmes šūnām.

Liela nozīme BlueRock Therapeutics izveidē ir plašajai sadarbībai ar Memorial Sloan Kettering, Dr. Lorenzu Študeru (Lorenz Studer), BlueRock Therapeutics zinātnisko līdzdibinātāju un MacArthur Genius Award balvas ieguvēju 2015. gadā, kā arī Vivjēnu Tabaru (Viviane Tabar), neiroķirurģi un BlueRock Therapeutics pētnieci, kas ļauj pilnveidot cilmes šūnu terapiju programmas, kuras vērstas uz neiroloģiskām saslimšanām. Dr. Študers (Studer), pasaules vadošais eksperts neironu iegūšanas jomā no cilmes šūnām, ir sācis dopamīna neironu liela mēroga izstrādi, un viņa izpēte ir nodrošinājusi nozīmīgus atklājumus, kas pierāda ārstēšanas iespējas, izmantojot tiešās aizvietošanas terapiju ar funkcionāliem, no cilmes šūnām atvasinātiem dopamīnu producējošiem neironiem.

BlueRock Therapeutics darbība tiks īstenota sadarbībā ar Toronto bāzēto uzņēmumu CCRM, kas ir līderis reģeneratīvo medicīnas tehnoloģiju, kā arī šūnu un gēnu terapijas izstrādes un komercializācijas jomā.

Jāuzsver, ka vispārējās pieejas pamatā ir iPSC intelektuālais īpašums (IĪ), ko izstrādājis Nobela prēmijas ieguvējs Dr. Šinja Jamanaka (Shinya Yamanaka) no Kioto Universitātes, bet licencējusi sabiedrība iPS Academia Japan Inc., kas pārvalda iPSC IP. Šī pamata IĪ ļaus sabiedrībai radīt iPSC, kas kļūs par nozīmīgu šūnu avotu.

“Pēdējo piecu gadu laikā mēs esam sīki pētījuši reģeneratīvās medicīnas jomu un, ņemot vērā atklājumus šūnu diferenciācijā, ražošanā un inženierijā, uzskatām, ka ir īstais laiks, lai investētu cilmes šūnu terapijā,” atzina Dr. Džerels Deiviss (Jerel Davis), Versant Ventures ģenerāldirektors. “Mēs priecājamies atkal sadarboties ar Bayer un tik izcilu dibinātāju un organizāciju grupu.”

BlueRock Therapeutics īstenos izpētes un izstrādes aktivitātes Toronto, Ņujorkā un Bostonā, kas ļaus sabiedrībai izmantot savas starptautiskās un pārrobežu sadarbības priekšrocības. BlueRock Therapeutics direktoru padomē sākotnēji darbosies Dr. Breds Bolzons (Brad Bolzon) un Dr. Džerels Deiviss (Jerel Davis), kas pārstāv Versant Ventures, kā arī Dr. Jirgens Ekhardts (Juergen Eckhardt) un Dr. Aksels Bušons (Axel Bouchon), kas pārstāv Bayer.

“iPSC tehnoloģijām piemīt potenciāls veiksmīgi novērst dažas slimības, kas līdz šim ir bijis izaicinājums,” piebilda Dr. Aksels Bušons (Axel Bouchon), Bayer Lifescience Center (BLSC) vadītājs. “Mēs apzināmies, ka tam būs vajadzīgs laiks un mums vēl būs jāpārvar daudzi šķēršļi. Tomēr, apvienojot pasaules labākos prātus un resursus, mēs ticam, ka spēsim sasniegt šo mērķi un ārstēt šādas slimības.”

BlueRock Therapeutics ir BLSC otrā lielākā investīcija, kas darbojas kā stratēģiska inovācijas vienība Bayer ietvaros un ir pakļauta tieši Bayer valdei. BLSC misija ir iespējami ātrāk atklāt un veicināt fundamentālus zinātniskos sasniegumus medicīnas un lauksaimniecības jomā, lai īstenotu inovatīvu sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi, izmantojot savā kategorijā labākās biotehnoloģijas vai akadēmiskās zināšanas. 2015. gada decembrī BLSC izveidoja kopuzņēmumu Casebia kopā ar CRISPR Therapeutics AG, kas ir uzņēmums, kurš darbojas gēnu inženierijas jomā un kura līdzdibinātājs ir Versant.

Par Versant Ventures

Versant Ventures ir vadošais veselības aprūpes investīciju uzņēmums, kura mērķis ir palīdzēt izciliem uzņēmējiem radīt izcilu veselības aprūpes uzņēmumu jauno paaudzi. Versant Ventures investē veselības aprūpes sektorā jebkurā uzņēmuma attīstības posmā, liekot uzsvaru uz jaunu terapijas veidu atklāšanu un attīstīšanu. Kā sabiedrība, kas pārvalda 1,9 miljardus ASV dolāru un kurai ir biroji Ziemeļamerikā un Eiropā, Versant ir izveidojis darba grupu ar padziļinātām zināšanām investīciju, ekspluatācijas un zinātnes jomā, kuras ļauj īstenot praktisku pieeju uzņēmuma attīstībai. Kopš sabiedrības dibināšanas brīža 1999. gadā, vairāk nekā 65 Versant uzņēmumi ir guvuši panākumus vai sasnieguši IPO. Papildu informāciju, lūdzu, skatiet vietnē: www.versantventures.com.


Paziņojumi ar skatu nākotnē

Šī preses relīze var ietvert uz nākotni vērstus paziņojumus, kas balstīti uz Bayer Grupas un apakšgrupu vadības izdarītajiem pieņēmumiem un prognozēm. Dažādi zināmie un nezināmie riski, neskaidrības un citi faktori var radīt materiālas atšķirības starp šeit sniegtajiem aprēķiniem un reālajiem nākotnes rezultātiem, finansiālo situāciju, uzņēmuma attīstību un sniegumu.  Šie faktori ietver tos, kas apskatīti Bayer publiskajos ziņojumos, kas pieejami Bayer mājaslapā www.bayer.com. Uzņēmums neuzņemas nekādu atbildību par šo uz nākotni vērsto paziņojumu atjaunošanu vai saskaņošanu ar nākotnes notikumiem vai attīstības virzieniem.

L.LV.COM.12.2016.0817

22.12.2016  Copyright © Bayer Nordic
http://www.bayer.com

Dalīties

aizvērt ×