Youth Ag Summit 2019

Meklējam nākotnes lauksaimniecības līderus

Jaunatnes Ag samits ir unikāla iespēja jauniem līderiem smelties iedvesmu no pasaules vadošajiem speciālistiem, veidot nākotnes pārtikas un lauksaimniecības redzējumu un efektīvi rīkoties, lai ilgtermiņā risinātu vienu no cilvēces lielākajām problēmām — kā ilgtspējīgā veidā pabarot arvien pieaugošo pasaules iedzīvotāju skaitu.

Piesakoties konkursam, jauniem un zinātkāriem prātiem no visas pasaules būs iespēja satikt līdzīgi domājošus jauniešus, izveidot kontaktus turpmākajai sadarbībai globālā līmenī, kā arī diskutēt un vienoties par reāliem risinājumiem, ko varēs īstenot nākotnes profesijās un kas uzlabos sabiedrību kopumā. Līdz šim jaunatnes Ag samits ir noticis trīs reizes (2013. gadā Kalgari, Kanādā; 2015. gadā Kanberā, Austrālijā; 2017. gadā Briselē, Beļģijā).

Youth-Ag Summit 2017

Kāpēc

Galvenā tēma:

kā paēdināt izsalkušo planētu

ANO paredz, ka līdz 2050. gadam planētas iedzīvotāju skaits jau būs sasniedzis 9,7 miljardus, radot nepieciešamību palielināt pārtikas apgādi ilgtspējīgā veidā - t.i. ar ierobežotiem resursiem un mazākām aramzemes platībām. Risinājumus, kas saistīti ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem (IAM), dedzīgi apspriež gan lauku, gan pilsētu kopienās, un to izveidē nepieciešama iztēle, drosme un radoša pieeja.

Kad un kur

Nākamais jaunatnes Ag samits "Youth Ag Summit" notiks 2019. gadā no 4. līdz 6. novembrim Braziljā, Brazīlijā.

Kurš var piedalīties

Samitā piedalīties tiks uzaicināti 100 jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem no visas pasaules. Galvenās prasības pretendentiem:

  • personiska, profesionāla un akadēmiska interese par lauksaimniecību, starptautisko attīstību, vides pārvaldību, pārtikas nodrošinājumu, biotehnoloģijām un/vai lauksaimniecību;
  • izpratne un rūpes par cilvēku labklājības nepieciešamību vietējā un pasaules mērogā;
  • nterešu aizstāvības prasmes un dedzība savos tiešsaistes un/vai bezsaistes tīklos, aktīvi atbalstot pārtikas ražošanas un lauksaimniecības attīstības tematus.

Kā tas notiks

Mūsu mērķis ir iedvesmot šos jaunos, gudros prātus ne vien domāt, bet arī rīkoties un īstenot apgūto, veicinot lauksaimniecību un radot īstas pārmaiņas. Mūsu pārstāvji apsola:

  1. Izaicināt — paplašinot savu redzesloku un uzskatus.
  2. Iedvesmot — sniedzot jaunus rīkus un ceļus uz panākumiem.
  3. Augt — saskaroties ar pasaules kopienu, kas sniedz rūpes un atbalst.

Iniciatori

Jauniešu Ag samitu organizē "Bayer Crop Science" nodaļas Lauksaimniecības izglītības programmas darba grupa kopā ar Brazīlijas organizācijām "Nuffield" un AIESEC.

Ja jums ir jautājumi par jaunatnes Ag samitu, lūdzu, sazinieties ar Pasaules lauksaimniecības izglītības programmas vadītāju Kristīnu Hildebrandu (Kristina Hildebrand), tālrunis: +49 2173 38-235.