Vēsture

Galvenie notikumi koncerna vēsturē

1863.: Frīdrihs Baijers (Friedrich Bayer) un Johans Frīdrihs Veskots (Johann Friedrich Weskott) nodibina krāsvielu rūpnīcu Barmenā (Barmen). Pēc 18 gadiem tā tiek pārveidota par akciju sabiedrību „Farbenfabriken vorm Friedr. Bayer & Co”.

 

1884.: Ķīmiķis Karls Duisbergs (Carl Duisberg) uzsāk savu karjeru Bayer. Viņa vadībā Bayer zinātniekiem vajadzētu izdarīt vēl nepieredzētus atklājumus.

 

1888.: Tiek izveidota farmācijas nodaļa.

 

1899.: Aspirin® tiek reģistrēta kā preču zīme un kļūst par pasaulē iecienītāko sāpes remdinošo līdzekli.

 

1912.: Uzņēmuma galvenais birojs pārceļas uz Leverkūzenu (Leverkusen).

 

1939.: Bayer pētniekam Gerhardam Domagkam (Gerhard Domagk) tiek piešķirta Nobela prēmija medicīnā par sulfonamīdu (Prontosil) antibakteriālās ietekmes atklāšanu.

 

1972.: Uzņēmuma nosaukums tiek nomainīts uz Bayer AG.

 

1988.: Bayer kļūst par pirmo Vācijas rūpniecības uzņēmumu, kas kotēts Tokijas biržā.

 

1999.: Bayer atzīmē Aspirin® 100. gadadienu, profesionāliem klinšu kāpējiem, ietinot iepriekšējo Bayer galvenā biroja augstceltni Leverkūzenā, pārvēršot to par pasaulē lielāko Aspirin® iepakojumu, kā arī nopelnot uzņēmumam trīs ierakstus Ginesa rekordu grāmatā.

 

2000.: Daudzatomu spirta uzņēmuma Lyondell Chemical Company iegādes rezultātā Bayer kļūst par pasaulē lielāko poliuretānu izejvielu ražotāju.

 

2001.: Bayer iegādājas Aventis CropScience, tādējādi kļūstot par pasaules līderi augu aizsardzībā.

 

2001.: Decembrī Bayer vadība paziņo par saviem plāniem izveidot neatkarīgi darbojošās filiāles pārvaldības kontrolakciju uzņēmuma ietvaros. Šis ir Bayer CropScience, Bayer HealthCare, Bayer Chemicals un Bayer MaterialScience aizsākums.

 

2002.: Bayer akcijas pirmo reizi tiek kotētas Ņujorkas biržā.

 

2003.: PVO iekļauj acetilsalicilskābi, Aspirin® galveno sastāvdaļu, savā „Nozīmīgāko medikamentu sarakstā”.

 

2003.: Bayer erektilās disfunkcijas medikaments (Vardenafile) tiek reģistrēts Eiropā. Mūsdienās tas ir reģistrēts vairāk nekā 80 pasaules valstīs.

 

2004.: Bayer kļūst par pirmo Apvienoto Nāciju Vides programmas (UNEP – United Nations Environment Programme) privātā sektora partneri jaunatnes un vides jomā.

 

2005.: Bayer ir viens no pasaules trīs lielākajiem bezrecepšu medikamentu piegādātājiem pēc Roche bezrecepšu medikamentu uzņēmējdarbības iegādes.

 

2005.: Lanxess AG atdalās no Bayer koncerna. Lanxess turpina Bayer ķīmijas komercdarbību Bayer Chemicals un polimēru uzņēmējdarbības daļās.

 

2005.: Decembrī ASV Pārtikas un medikamentu administrācija apstiprina sorafenibu, aktīvo sastāvdaļu, kuru kopīgi izstrādāja Bayer HealthCare un Onyx Pharmaceuticals Inc., nieru šūnu karcinomas ārstēšanai.

 

2006.: Bayer iepazīstina ar Koncerna jaunievedumu iniciatīvu „Trīskāršo-i: iedvesma, idejas un jaunievedumi”, kas aicina visus darbiniekus pasaulē piedalīties jaunu produktu, attīstības un uzņēmējdarbības ideju meklēšanā.

 

2007.: Bayer pabeidz Schering AG iegādi un kļūst par vienu no vadošajiem dalībniekiem specializēto farmācijas preču tirgū.

 

2008.: Vācijas nozaru federācija (BDI) piešķir Bayer 2008. gada Vides balvu „Videi draudzīgo tehnoloģiju” kategorijā.

 

2009.: Bayer CropScience pabeidz privātā ASV biotehnoloģiju uzņēmuma Athenix Corp. iegādi.

 

2009.: Bayer komanda iegūst Vācijas nākotnes godalgu par jauna antikoagulanta Rivaroxaban izstrādi.

 

2010.: Piecdesmit gadu ilga veiksmīga ģimenes plānošana ar Pill: šis novatoriskais kontracepcijas līdzeklis pirmo reizi saņēma likumdošanas apstiprinājumu 1960. gadā. Līdz pat šai dienai Bayer ir pasaules tirgus līderis hormonālās kontracepcijas jomā.

 

Izlasiet visu Bayer vēsturi.19.02.2016  Copyright © Bayer Nordic
http://www.bayer.com

Dalīties

aizvērt ×